Працівника призвали на військову службу: що з ПСП

Платник податку має право зменшити суми загального місячного оподатковуваного доходу, який працівник отримав від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, далі — ПСП (п. 169.1, пп. 169.4.1 ПК).

Роботодавець не може застосувати ПСП до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з грошовим/майновим забезпеченням військовослужбовців, яке виплачують з бюджету (169.2.3 ПК).

Нові ознаки доходу

Тож якщо працівник, якого призвали на військову службу, отримує заробітну плату/середній заробіток та одночасно грошове чи майнове забезпечення військовослужбовця, ПСП до його заробітної плати не застосовуйте.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
220

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215065

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300773