Внутрішній трудовий розпорядок: як, коли та навіщо

Фахівці Держпраці нагадали, що правила внутрішнього трудового розпорядку — це локальний нормативний акт, який регулює трудові відносини в установі. Цей документ діє на всіх працівників установи, незалежно від посади, яку вони обіймають, та роботи, яку виконують.

Правила внутрішнього трудового розпорядку:

  • розробляють — керівник установи разом з профспілкою;
  • затверджує — трудовий колектив (ст. 142 КЗпП).

Правила внутрішнього трудового розпорядку складайте у письмовій формі, адже вони є документом з організації процесів управління.

Працівників, які влаштувались на роботу, ознайомлюйте з правилами внутрішнього трудового розпорядку до того, як вони почнуть працювати за трудовим договором (ст. 29 КЗпП).

Установа, яка не створила правила внутрішнього трудового розпорядку, порушує вимоги законодавства про працю. Адміністративний штраф за таке порушення накладають на посадових осіб установи у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 41 КУпАП).

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86641

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10145

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді