Фахівці Держпраці нагадали, що правила внутрішнього трудового розпорядку — це локальний нормативний акт, який регулює трудові відносини в установі. Цей документ діє на всіх працівників установи, незалежно від посади, яку вони обіймають, та роботи, яку виконують.
Правила внутрішнього трудового розпорядку:
- розробляють — керівник установи разом з профспілкою;
- затверджує — трудовий колектив (ст. 142 КЗпП).
Правила внутрішнього трудового розпорядку складайте у письмовій формі, адже вони є документом з організації процесів управління.
Працівників, які влаштувались на роботу, ознайомлюйте з правилами внутрішнього трудового розпорядку до того, як вони почнуть працювати за трудовим договором (ст. 29 КЗпП).
Установа, яка не створила правила внутрішнього трудового розпорядку, порушує вимоги законодавства про працю. Адміністративний штраф за таке порушення накладають на посадових осіб установи у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 41 КУпАП).
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Як правильно оформити заяву та наказ про відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами? Готові зразки документів та особливості їх оформлення – у статті.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта