Бюджетник працює у вечірній час: як оплачувати

Закони України регулюють тільки порядок оплати роботи у нічний час. Однак умови та розміри доплат за роботу у вечірній час визначає Генеральна, галузева/регіональна угода.

Вечірній час — це час із 18:00 до 22:00 год.

Зокрема, Генеральна угода передбачає доплату за роботу у вечірній час, якщо працівник виконує свої трудові обов’язки у багатозмінному режимі. Розмір такої доплати становить 20% годинної тарифної ставки/посадового окладу за кожну годину роботи у вечірній час.

Не проводьте доплату за роботу у вечірній час, яку передбачає Генеральна, галузева/регіональна угода, якщо режим роботи працівників:

  • не багатозмінний;
  • багатозмінний, але установа діє не за Генеральною угодою і таку доплату не передбачає колективний договір та інші внутрішні документи установи.

Якщо працівнику встановили оклад/місячну тарифну ставку, аби обчислити годинну ставку, поділіть такий оклад на норму тривалості робочого часу графіка змінності.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1404

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
7334

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71175

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237