Роботодавці зобов’язані працевлаштовувати осіб з інвалідністю, якщо середня кількість їхніх найманих працівників — вісім і більше. Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю діє для всіх, хто використовує найману працю (ст. 19 Закону України «Про соціальний захист осіб з інвалідністю» від 21.03.1991 № 875).
Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу
Установи, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані:
- створювати для них умови праці за рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації;
- вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників (ст. 12 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).
Атестацію робочих місць за умовами праці проводять відповідно до:
- Порядку, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 №442 (далі — Порядок № 442);
- Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41.
Основна мета атестації — реалізувати права працівників. Її проводить атестаційна комісія роботодавця у строки, визначені колективним договором, але не рідше 1 разу на 5 років (п. 4 Порядку № 442).
Однак спеціальної атестації робочого місця, яке роботодавець має організувати для працівника з інвалідністю, чинне законодавство не передбачає.
За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області