Роботодавці зобов’язані створювати/обирати комісію/уповноваженого із соціального страхування (далі — Комісія), яка:
- вирішуватиме, чи призначати матеріальне забезпечення та чи надавати соціальні послуги;
- контролюватиме, чи правильно нарахували і своєчасно виплатили матеріальне забезпечення;
- вирішуватиме, чи відмовити у виплаті;
- розглядатиме, чи є підстави та чи правильно видали листки непрацездатності й інші документи, які є підставою, аби надати матеріальне забезпечення (ч. 3 ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, далі — Закон 1105)).
Нова форма звіту по заборгованості страхувальника
Саме роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів ФСС, несвоєчасне або неповне їх повернення.
Якщо роботодавець не створив Комісію, він порушує порядок призначення матеріального забезпечення застрахованим особам, а не порядок використання коштів ФСС. Однак якщо роботодавець надалі не створить Комісію, ФСС відмовлятиме йому у виплаті за заявами-розрахунками, які він сформував не на підставі протоколів Комісії.
Тож ФСС затримуватиме виплати, доки рішення про виплати матеріального забезпечення не прийме саме Комісія.
За інформацією Фонду соціального страхування України
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало