Черговість відпусток визначайте і затверджуйте графіками, які доводьте до відома всіх працівників. Коли складаєте графіки, ураховуйте інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.
Калькулятор днів щорічної відпустки
Конкретний період, у який надаєте щорічні відпустки у межах, які установили графіком, узгоджуйте з працівником. Про дату початку відпустки письмово повідомте працівника не пізніше ніж за два тижні до терміну, який встановили графіком.
Заробітну плату працівникам за час відпустки виплачуйте не пізніше ніж за 3 дні до її початку (ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-В).
Якщо порушите встановлені терміни виплати заробітної плати, виплатите її не в повному розмірі або порушите інші вимоги законодавства про працю, отримаєте штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 41 КпАП).
Встановлені графіком терміни, у які надаєте відпустки, змінюйте:
- за узгодженням сторін трудового договору;
- якщо виникли обставини, які змушують перенести щорічну відпустку.
Суми, які нарахували працівнику за час відпустки/частину відпустки, виплачуйте йому до відпустки, якщо інше не передбачили угодою з таким працівником.
Тож якщо працівник просить перенести відпустку на інший період чи надати її в стислі терміни і роботодавець не заперечує, то ініціюйте, аби працівник в заяві на відпустку вказав, що він бажає одержати заробітну плату за неї в терміни, які погодив із роботодавцем. Тоді, якщо виплатите зарплату пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки, це не буде порушенням законодавства про працю.
За інформацією Управління Держпраці у Львівській області