Працівник хоче перенести відпустку на інший період: як діяти

Черговість відпусток визначайте і затверджуйте графіками, які доводьте до відома всіх працівників. Коли складаєте графіки, ураховуйте інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Конкретний період, у який надаєте щорічні відпустки у межах, які установили графіком, узгоджуйте з працівником. Про дату початку відпустки письмово повідомте працівника не пізніше ніж за два тижні до терміну, який встановили графіком.

Заробітну плату працівникам за час відпустки виплачуйте не пізніше ніж за 3 дні до її початку (ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-В).

Якщо порушите встановлені терміни виплати заробітної плати, виплатите її не в повному розмірі або порушите інші вимоги законодавства про працю, отримаєте штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 41 КпАП).

Встановлені графіком терміни, у які надаєте відпустки, змінюйте:

  • за узгодженням сторін трудового договору;
  • якщо виникли обставини, які змушують перенести щорічну відпустку.

Суми, які нарахували працівнику за час відпустки/частину відпустки, виплачуйте йому до відпустки, якщо інше не передбачили угодою з таким працівником.

Тож якщо працівник просить перенести відпустку на інший період чи надати її в стислі терміни і роботодавець не заперечує, то ініціюйте, аби працівник в заяві на відпустку вказав, що він бажає одержати заробітну плату за неї в терміни, які погодив із роботодавцем. Тоді, якщо виплатите зарплату пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки, це не буде порушенням законодавства про працю.

За інформацією Управління Держпраці у Львівській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14392

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9974

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13069

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді