Чому і коли ДФС анулює реєстрацію платника ПДВ

ДФС може анулювати реєстрацію платника ПДВ, зокрема, якщо:

  • платник ПДВ подав заяву про анулювання реєстрації (далі — заява) протягом попередніх 12 місяців, за умови, що загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, які він надає, за останні 12 к. міс. була меншою за 1 млн. грн, та він сплатив суми податкових зобов’язань;
  • платник ПДВ ліквідується та сплатив суми податкових зобов’язань;
  • платник ПДВ протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу ДФС декларації з ПДВ та/або подає її з нульовими показниками;
  • установчі документи платника ПДВ суд визнав недійсними;
  • суд своїм рішенням скасував/анулював/визнав недійсною податкову реєстрацію (п. 184.1 ПК).

ДФС анулює реєстрацію платника ПДВ на підставі його заяви або своїм самостійним рішенням, зокрема, на дату:

  • заяви платника ПДВ або рішення органу ДФС про анулювання реєстрації;
  • судового рішення;
  • яка передує дню, коли особа втратила статус платника ПДВ.

Датою анулювання реєстрації платника ПДВ ДФС визначить ту з дат, яка настала раніше.

ДФС анулює реєстрацію платника ПДВ на підставі його заяви, якщо встановить, що вона відповідає вимогам ПК (п. 184.2 ПК).

Якщо заява не містить законних підстав, аби анулювати реєстрацію платника ПДВ, ДФС протягом 10 к. дн. після надходження заяви надасть такому платникові вмотивовану письмову відмову, у якій пояснить, чому не анулює реєстрацію (п. 184.4 ПК).

ДФС повідомить установу про те, що анулював її реєстрацію як платника ПДВ, письмово протягом 3 робочих днів після дня, коли її анулює (п. 184.10 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Чому і коли ДФС анулює реєстрацію платника ПДВ
Фаїна Іскрижицькаексперт МCFR Головбух
Мінфін вчергове оновив Порядок складання та форми бюджетної звітності. Як саме та чому?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
85

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24778

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1140

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212629

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
298365