Сезонними є роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов працівники можуть виконувати лише упродовж певного періоду/сезону, але їх тривалість не перевищує 6 місяців. Список сезонних робіт і сезонних галузей затвердив КМУ постановою від 28.03.1997 № 278.
Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору. Коли працевлаштовуєте на сезонні роботи, укладайте трудовий договір із працівником на строк, який не перевищує тривалості сезону, тобто 6 місяців.
Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу
Попередьте працівника про сезонний характер роботи та відобразіть у наказі/розпорядженні про прийом на роботу, що працівник працюватиме саме на сезонних роботах.
Випробувальний термін такому працівнику не встановлюйте. Після закінчення сезонних робіт звільніть працівника за пунктом 2 статті 36 КЗпП. Днем звільнення буде останній день сезонної роботи.
Якщо працівник після закінчення сезонної роботи продовжуватиме працювати або тривалість такої роботи перевищить 6 місяців, трудовий договір із цим працівником буде вважатися таким, що укладений на невизначений строк.
Сезонного працівника можете звільнити з власної ініціативи до закінчення строку трудового договору, якщо:
- припинили роботи на строк понад два тижні з причин виробничого характеру чи скорочення робіт;
- через відсутність працівника на роботі безперервно більше ніж один місяць внаслідок тимчасової непрацездатності.
Сезонні працівники мають право достроково з власної ініціативи розірвати трудовий договір. Про своє звільнення вони мають попередити письмово за три дні.
За інформацією ГУ Держпраці у Чернівецькій області