Як визначити дати виплати зарплати працівникам

UA RU

Строки та періодичність, у які маєте виплатити зарплату працівникам, визначає стаття 115 КЗпП та стаття 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці).

Якщо помилились, коли нараховували зарплату, та порушили строк, у який мали її виплатити, Держпраці може оштрафувати бухгалтера або керівника установи.

Калькулятор штрафів

Законодавство передбачає, що зарплату маєте виплачувати:

  • у робочі дні — за графіком роботи установи;
  • два рази на місяць — проміжок між виплатами не має бути більшим за 16 к. дн.;
  • не пізніше ніж через 7 днів після закінчення періоду, який оплачуєте.

Врахуйте одночасно всі ці умови, коли визначаєте, зокрема, у колективному договорі або положенні про оплату праці, конкретні дати, у які виплачуватимете працівникам зарплату.

Коли виплачуєте зарплати за першу половину місяця/аванс і за звітний місяць, маєте вкластися в конкретні числа:

  • зарплату за місяць виплачуйте не пізніше 7 числа місяця, тобто в період із 1-го по 7 число.
  • якщо зарплату за місяць виплачуєте із 1 по 7 число місяця, аби дотриматися проміжку не більш ніж 16 к. дн. між виплатами, аванс виплачуйте із 16 по 22 число.

Аналогічні дати навело Мінсоцполітики у листі від 09.12.2010 № 912/13/155-10.

Тож в колективному договорі визначте дати виплати зарплати й авансу, а саме число місяця:

  • 1-е та 16/17 числа;
  • 2-е та 17/18 числа;
  • 3-е та 18/19 числа;
  • 4-е та 19/20 числа;
  • 5-е та 20/21 числа;
  • 6-е та 21/22 числа;
  • 7-е та 22 числа.

Не виплачуйте зарплату 23 числа, адже виплату необхідно провести не пізніше 7 дня після першої половини місяця— тобто якщо до 15 днів місяця додати 7, вийде 22 число.

Якщо день виплати зарплати припав на вихідний, святковий або неробочий день, виплатіть зарплату напередодні (ч. 2 ст. 115 КЗпП, ч. 2 ст. 24 Закону про оплату праці).

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374039

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9859

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2506

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314257

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді