Ви не зможете оголосити тендер, поки не заплануєте його, — із 23 серпня

UA RU
В електронній системі закупівель із 23 серпня запрацює новий функціонал, що пов’язує план закупівель замовника з тендером. Відтак, замовник, коли оголошуватиме надпорогову закупівлю, муситиме зазначити ідентифікатор річного плану закупівель, що їй відповідає.

У кожної закупівлі має бути окремий ідентифікатор плану. Адже з одного плану замовник зможе створити лише одну закупівлю.

Якщо ж замовник захоче оголосити закупівлю, якої немає в річному плані закупівель, він має спочатку відкоригувати план. Тобто внести зміни до плану — додати до нього таку закупівлю, а вже з плану оголошувати процедуру закупівлі.

У разі відміни закупівлі чи якщо її визнають такою, що не відбулася, план вважають використаним. Тому, щоб провести повторну процедуру, треба буде опублікувати новий план.

А ось обов’язку проводити закупівлю на тому майданчику, на якому замовник її запланував, немає. Оголошувати закупівлю можна буде й з іншого майданчика.

Увага! Зв'язка з планом — обов'язкова для всіх понадпорогових процедур. Виняток зроблений лише для другого етапу конкурентного діалогу та раундів закупівель за рамковою угодою.

У разі допорогових закупівель та процедур звітування — це опційна умова.

Ця доробка в системі має сприяти як кращому процеcу планування закупівель в замовника, так контролю за закупівлями.

Джерело: веб-сайт ProZorro

Ви не зможете оголосити тендер, поки не заплануєте його, — із 23 серпня
Надія Бігунзаступник генерального директора із закупівель Державного підприємства «Медичні закупівлі України»
Щоб закупити потрібне і вчасно, великий замовник організовує взаємодію між структурними підрозділами. Як це ліпше зробити і хто має відповідати за різні етапи процесів планування та проведення закупівель?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді