Як вберегтися від підробки або як перевірити справжність банкноти

Наявні на банкнотах гривні елементи захисту дають можливість виявляти підроблені грошові знаки не лише за допомогою спеціального обладнання, що має ультрафіолетовий та інфрачервоний діапазони спектру, а й за уважного візуального та тактильного контролю без застосування спеціальних детекторів.

Як вберегтися від підробки або як перевірити справжність банкноти

Справжність банкноти перевіряйте у такі способи:

1. На дотик перевіряється банкнотний папір і рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти, що забезпечується спеціальним видом друку.

2. Проти світла:

  • водяні знаки (багатотоновий водяний знак — зображення портрета, що повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти, та світлий елемент водяного знака — зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака національної грошової одиниці України — гривні);
  • наскрізний елемент (суміщене зображення) — зображення, що виконані в одному місці з лицьового та зворотного боків банкноти і суміщаються або доповнюють одне одного при розгляданні проти світла;
  • повністю занурена в товщу паперу захисна стрічка, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити зображення у прямому та перевернутому вигляді цифрового позначення номіналу та елемент малого Державного Герба України.

3. При зміні кута нахилу банкноти:

  • зображення, що виконані оптично-змінними фарбами, які змінюють колір при розгляданні банкноти під різними кутами зору (на банкнотах середніх та високих номіналів зразка 2003-2007 років та банкноті номіналом 20 гривень зразка 2018 року) і мають кінетичний ефект (на банкнотах номіналом 100 гривень зразка 2014 року та 500 гривень зразка 2015 року);
  • «віконна» (частково введена в товщу паперу) полімерна захисна стрічка відповідного кольору (на банкнотах номіналом 100 гривень зразка 2014 року — темно-сірого, номіналом 500 гривень зразка 2015 року — коричневого), містить зображення номіналу банкноти та графічного знака гривні і має яскраво виражений кінетичний ефект (при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки);
  • латентне зображення цифрового позначення номіналу, що видиме при розгляданні банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом (темні на світлому фоні при розгляданні банкноти з довгої сторони, світлі та темному фоні — з короткої сторони).

4. При збільшенні (у разі наявності збільшуваного скла) — наявність та якість надрукованих мікротекстів, наявність рельєфу фарби (портрет, знак для людей з послабленим зором тощо).

За інформацією Національного банку України

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Адвент-календар: розваги, привітання, подарунки

Любі колеги, щоб наповнитися святковим настроєм, заходьте в адвент‑календар та отримайте подарунки від редакції журналу «Головбух Бюджет»! Щодня відкривайте підсвічену комірку з поточною датою, просто натиснувши на неї.
90

Всеукраїнська премія SuperГОЛОВБУХ 2023 – переможці

Україно, знайомся, експертне журі обрало найкращого бухгалтера в 2023 році! Цьогоріч церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнської премії SuperГоловбух 2023 відбулася під час семінару «ТОП-20 кейсів, що вбережуть бухгалтера від штрафів» у Києві. Хто потрапив у ТОП-3 — в огляді церемонії нагородження лауреатів.
97

Облікова політика бюджетної установи

Кожен бухгалтер хоче мати ідеальну облікову політику. Що таке облікова політика, які має складові, як погоджувати та змінювати її – звіртесь з експертом.
10493

Корисність основних засобів: оцінка, проводки

Переоцінка та зменшення корисності основних засобів – бухгалтер стикається з цими поняттями у своїй роботі. Як оцінити корисність основних засобів та облікувати втрати/вигоди від зменшення/відновлення корисності ОЗ – експерт підкаже.
2876