Коли настає матеріальна відповідальність

UA RU

Трудове законодавство передбачає два види матеріальної відповідальності працівника:

  • обмежена матеріальна відповідальність — обов’язок працівника відшкодувати збитки в межах свого середнього місячного заробітку (якщо не передбачена повна матеріальна відповідальність);
  • повна матеріальна відповідальність — обов’язок працівника відшкодувати збитки в повному обсязі незалежно від розміру одержуваної ним заробітної плати.

Коли настає матеріальна відповідальністьДоговір про повну матеріальну відповідальність зразок 2019

Фахівці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснили, що притягнути працівника до матеріальної відповідальності можливо тільки за сукупністю таких умов (складу дисциплінарного проступку):

  • наявність прямої дійсної шкоди:
  • протиправна поведінка працівника;
  • причинний зв’язок між протиправною дією та заподіяною шкодою;
  • вина працівника в заподіяній шкоді.

Випадки застосування повної матеріальної відповідальності визначає стаття 134 Кодексу законів про працю України.

Покриття шкоди працівником проводиться добровільно чи за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу шляхом відрахування із заробітної плати працівника, а також за рішенням суду.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Коли настає матеріальна відповідальність
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Головними дійовими особами в установі зазвичай є керівник та головний бухгалтер. І саме їх визнають винними в більшості випадків, якщо ревізори виявляють порушення. То хто ж і за що має відповідати?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14185

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді