Коли настає матеріальна відповідальність

Трудове законодавство передбачає два види матеріальної відповідальності працівника:

  • обмежена матеріальна відповідальність — обов’язок працівника відшкодувати збитки в межах свого середнього місячного заробітку (якщо не передбачена повна матеріальна відповідальність);
  • повна матеріальна відповідальність — обов’язок працівника відшкодувати збитки в повному обсязі незалежно від розміру одержуваної ним заробітної плати.

Коли настає матеріальна відповідальністьДоговір про повну матеріальну відповідальність зразок 2019

Фахівці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснили, що притягнути працівника до матеріальної відповідальності можливо тільки за сукупністю таких умов (складу дисциплінарного проступку):

  • наявність прямої дійсної шкоди:
  • протиправна поведінка працівника;
  • причинний зв’язок між протиправною дією та заподіяною шкодою;
  • вина працівника в заподіяній шкоді.

Випадки застосування повної матеріальної відповідальності визначає стаття 134 Кодексу законів про працю України.

Покриття шкоди працівником проводиться добровільно чи за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу шляхом відрахування із заробітної плати працівника, а також за рішенням суду.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Коли настає матеріальна відповідальність
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Головними дійовими особами в установі зазвичай є керівник та головний бухгалтер. І саме їх визнають винними в більшості випадків, якщо ревізори виявляють порушення. То хто ж і за що має відповідати?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5037

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
9877

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
97103