Трудовое законодательство предусматривает два вида материальной ответственности работника:
- ограниченная материальная ответственность — обязанность работника возместить ущерб в пределах своего среднего месячного заработка (если не предусмотрена полная материальная ответственность);
- полная материальная ответственность — обязанность работника возместить ущерб в полном объеме независимо от размера получаемой им заработной платы.
Специалисты ГУ Гоструда в Днепропетровской области разъяснили, что привлечь работника к материальной ответственности возможно только по совокупности следующих условий (состав дисциплинарного проступка):
- наличие прямого действительного ущерба:
- противоправное поведение работника;
- причинная связь между противоправным действием и причиненным вредом;
- вина работника в причинении ущерба.
Случаи применения полной материальной ответственности определяет статья 134 Кодекса законов о труде Украины.
Возмещение ущерба работником проводится добровольно или по распоряжению владельца или уполномоченного им органа путем удержания из заработной платы работника, а также по решению суда.
По информации ГУ Гоструда в Днепропетровской области
Головними дійовими особами в установі зазвичай є керівник та головний бухгалтер. І саме їх визнають винними в більшості випадків, якщо ревізори виявляють порушення. То хто ж і за що має відповідати?
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.