Фахівці Мінсоцполітики пояснили, чи враховувати премії до професійних свят для забезпечення мінімального розміру заробітної плати.
Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати відповідно до статті 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1994 № 108/95-ВР (далі — Закон).
Вичерпний перелік виплат, які не враховують при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру визначено частиною 2 статті 31 Закону, це:
- доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт;
- премії до святкових і ювілейних дат.
До святкових дат належать офіційно встановлені в Україні святкові та неробочі дні, професійні свята та пам'ятні дні.
Джерело: лист Мінсоцполітики від 02.11.2017 № 2688/10/101-17
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
У випадку смерті працівника з ним варто припинити трудові відносини та провести розрахунок. Розглянемо, які документи необхідно оформити і як провести остаточний розрахунок
Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
Скористайтеся зразком наказу про преміювання до професійного свята у статті. Коли наближаються свята гарна ідея преміювати працівників ОМС. Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання — відповідає експерт.