Як обліковувати витрати за необмінними операціями

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінфін роз’яснив, як суб’єкти державного сектору мають обліковувати витрати за необмінними операціями.

Податкові та неподаткові надходження (збори та платежі) включені до складу доходів від необмінних операцій відповідно до класифікації доходів, наведеної у пункті 1 розділу ІІ НП(С)БОДС 124 «Доходи».

Податкові, неподаткові та інших платежів, сплачені відповідно до законодавства на безповоротній основі за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки», належать до витрат за необмінними операціями (лист Мінфіну від 30.12.2016 № 31-11420-06-5/37751).

Перелік рахунків і субрахунків для узагальнення у бухобліку інформації про факти діяльності визначає План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі — План рахунків), призначення і порядок ведення яких встановлено Порядком застосування Плану рахунків.

Для відображення інформації про суми визнаних витрат за необмінними операціями призначено субрахунок 8511 «Витрати за необмінними операціями».

►Як списувати інші необоротні матеріальні активи і які форми актів застосовати

Відповідно до пункту 3.9 розділу ІІ НП(С)БО 124 суми штрафів, неустойки, пені, отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду, включають до доходів звітного періоду за датою їх фактичного надходження.

Суми штрафів, неустойки, пені, отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду, що включаються до складу доходів звітного періоду відповідно до законодавства, обліковують на субрахунку 7511 «Доходи за необмінними операціями» Плану рахунків.

Джерело: сайт Міністерства фінансів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42835

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78880

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
150284

Списання дебіторської заборгованості у бюджетних установах 2025

Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.
49361

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді