Як повинна бути маркована органічна продукція

Як органічний продукт можна маркувати лише продукт, який:

  • вироблений за законодавством у сфері органічного виробництва;
  • містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільгосппоходження та не більше 5% неорганічних інгредієнтів, внесених до Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях.

Органічна продукція повинна:

  • мати сертифікат, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва;
  • бути маркована державним логотипом для органічної продукції. Такий логотип, затверджує наказ Мінагрополітики від 22.02.2019 № 67. Його наносять на будь-яку упаковку, етикетку (стікер), споживчу тару, контретикетку, кольєретку, ярлик, пробку, листок-вкладиш, документ, повідомлення, інші елементи упаковки, що супроводжують органічну продукцію чи належать до неї;
  • мати кодовий номер, що містить акронім, що ідентифікує державу походження, напис organic та реєстраційний код органу сертифікації. Кодовий номер розміщують під державним логотипом.

Якщо сільгосппродукція отримана не в результаті органічного виробництва, закон забороняє:

  • маркувати її державним логотипом для органічної продукції;
  • використовувати під час її маркування будь-які позначення та написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та/або будь-які написи з префіксами біо-, еко- тощо будь-якими мовами.

Якщо продукція має сертифікат, що засвідчує органічне виробництво, і ввезена для реалізації на територію України, написи на оригінальному маркуванні українською мовою позначають написом «органічний продукт».

Продукція, яка маркована державним логотипом для органічної продукції, але за законодавством у сфері органічного виробництва такою не є, підлягає вилученню. За порушення — притягнуть до відповідальності, яку встановлює стаття 40 Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» від 10.07.2018 № 2496-VIII.

За інформацією сайту Міністерства аграрної політики та продовольства

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33245

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4383

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
27060

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3253