Як повинна бути маркована органічна продукція

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Як органічний продукт можна маркувати лише продукт, який:

  • вироблений за законодавством у сфері органічного виробництва;
  • містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільгосппоходження та не більше 5% неорганічних інгредієнтів, внесених до Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях.

Органічна продукція повинна:

  • мати сертифікат, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва;
  • бути маркована державним логотипом для органічної продукції. Такий логотип, затверджує наказ Мінагрополітики від 22.02.2019 № 67. Його наносять на будь-яку упаковку, етикетку (стікер), споживчу тару, контретикетку, кольєретку, ярлик, пробку, листок-вкладиш, документ, повідомлення, інші елементи упаковки, що супроводжують органічну продукцію чи належать до неї;
  • мати кодовий номер, що містить акронім, що ідентифікує державу походження, напис organic та реєстраційний код органу сертифікації. Кодовий номер розміщують під державним логотипом.

Якщо сільгосппродукція отримана не в результаті органічного виробництва, закон забороняє:

  • маркувати її державним логотипом для органічної продукції;
  • використовувати під час її маркування будь-які позначення та написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та/або будь-які написи з префіксами біо-, еко- тощо будь-якими мовами.

Якщо продукція має сертифікат, що засвідчує органічне виробництво, і ввезена для реалізації на територію України, написи на оригінальному маркуванні українською мовою позначають написом «органічний продукт».

Продукція, яка маркована державним логотипом для органічної продукції, але за законодавством у сфері органічного виробництва такою не є, підлягає вилученню. За порушення — притягнуть до відповідальності, яку встановлює стаття 40 Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» від 10.07.2018 № 2496-VIII.

За інформацією сайту Міністерства аграрної політики та продовольства

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7641

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11612

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6912

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді