Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам (далі — Перелік), у недалекому майбутньому зазнає змін. Відповідний проєкт постанови вже обговорюють.
Зміни стосуються працівників закладів соціального захисту (центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, притулки для дітей, центри соціальної підтримки дітей та сімей), гуртожитків, в т. ч. соціальних, закладів, які надають соціальні послуги.
Профілактичному медогляду підлягатиме:
- адміністративний персонал;
- педагогічний персонал;
- соціальні працівники, соціальні менеджери, фахівці з соціальної роботи, соціальні робітники та інший персонал, який надає соціальні послуги;
- юрисконсульти;
- медичний персонал (лікарі, середній та молодший медперсонал);
- фізичні терапевти, ерготерапевти, фахівці з фізичної реабілітації та інший персонал, який бере участь у наданні реабілітаційних послуг;
- працівники харчоблоків, їдалень та роздавальних пунктів;
- обслуговуючий персонал;
- технічний персонал.
Зміни до Переліку наберуть чинності з 01.01.2020.
Із проєкту постанови КМУ «Про внесення змін до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам»
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.