МОН роз’яснило, коли відбирати за конкурсом на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти.
Керівника закладу фахової передвищої освіти:
- призначають на посаду на умовах контракту за результатами проведеного конкурсного відбору;
- звільняють з посади рішенням засновника закладу чи уповноваженого ним органу.
Статусу закладу фахової передвищої освіти набувають виші І-ІІ рівнів акредитації, які в системі вищої освіти здійснюють підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і до 2020 року не отримають статусу коледжу.
Якщо виш І-ІІ рівня акредитації на день обрання керівника зберігає свій статус закладу вищої освіти, обирають, призначають на посаду керівника закладу вищої освіти за конкурсом.
Для керівника територіально відокремленого структурного підрозділу закладу вищої освіти або коледжу, що є структурним підрозділом закладу вищої освіти, конкурс не оголошують, його приймають на посаду за рішенням керівника закладу вищої освіти.
Із листа МОН «Щодо проведення конкурсного відбору на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти» від 02.10.2019 № 3/1482-19
МОЗ змінив підхід до керівництва закладами охорони здоров’я. Хто може обійняти посаду генерального директора закладу охорони здоров’я? Чи може бути в закладі кілька медичних директорів? Кому підпорядковуватимуться заступники?
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.