Чи допустиме виправлення у грошовій чековій книжці

Грошові чекові книжки банки оформляли своїм клієнтам до запровадження стандарту IBAN, де зазначався діючий на той час реквізит «№ рахунку» клієнта.

Фахівці НБУ роз’яснили, що банк має право виправляти зазначений рахунок на стандарт IBAN. Таке виправлення є ініціативою банку, що пов’язано із виконанням останніми нормативно-правових актів НБУ. Використання грошової чекової книжки, яка була заповнена банком по діючим на той час реквізитам «№ рахунку» клієнта, допускається до повного її використання.

Також допустимо зазначати номер рахунку за стандартом IBAN, який має 29 знаків, в кілька рядків, оскільки форма грошового чека має певні обмеження в розмірах, адже виготовляється лише друкарським способом.

Регулятор зазначив, що альтернативою грошового чека є заява на видачу готівки з поточного рахунку юридичної особи — за умови використання електронного документообігу на договірних умовах банку з клієнтом.

Із листа НБУ «Про зазначення міжнародного номера рахунку (IBAN)» від 09.09.2019 № 50-0006/46321

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація РРО: оновлено реєстр

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
6418

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
30072