На суми індексації ЄСВ не нараховують: дізнайтесь, хто

UA RU
Теми:

Військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення для військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, є платниками ЄСВ. Вони нараховують ЄСВ на суми грошового забезпечення за ставкою 22%.

Калькулятор індексації зарплати

До складових грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які визначає постанова КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704, не входять:

  • суми індексації грошового забезпечення;
  • вихідної допомоги при звільненні військовослужбовців.

Водночас одноразова допомога військовослужбовцям при звільненні з військової служби належить до виплат, на які ЄСВ не нараховують згідно з Переліком видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170.

У загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) податківці роз’яснили, що ЄСВ не нараховують на суми:

  • індексації грошового забезпечення;
  • вихідної допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу.

ЗІР, категорія 301.03

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263141

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71978

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132234

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді