Помилково та/або надміру сплачені платежі повертайте за новим механізмом

UA RU

Із 01.11.2019 діятиме новий механізм повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань/пені.

Для максимальної зручності обробки заяв в процесі повернення коштів та унеможливлення виникнення помилок, податківці рекомендують установам подавати заяви в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем (через електронний кабінет платника податків).

У заяві вкажіть:

  • податковий номер;
  • найменування установи;
  • назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;
  • суму помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;
  • дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства);
  • напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються.

У заяві можна зазначити один або два напрями перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:

  • на поточний рахунок установи;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету.

Додатково до заяви установа може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

За інформацією ГУ ДПС у м. Києві

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
60138

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
318522

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34203

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді