Ошибочно и/или излишне уплаченные суммы денежных обязательств/пени возвращаем по новому механизму

RU UA

С 01.11.2019 будет действовать новый механизм возврата налогоплательщикам ошибочно и/или излишне уплаченных сумм денежных обязательств/пени.

Для максимального удобства обработки заявлений в процессе возврата средств и предотвращения возникновения ошибок, налоговики рекомендуют учреждениям подавать заявления в электронной форме с помощью средств информационно-телекоммуникационных систем (через электронный кабинет налогоплательщика).

В заявлении укажите:

  • налоговый номер;
  • наименование учреждения;
  • название ошибочно и/или излишне уплаченного налога, сбора, платежа;
  • сумму ошибочно и/или излишне уплаченного налога, сбора, платежа;
  • дату уплаты и реквизиты платежного документа, по которым денежные средства перечислены в бюджет (код классификации доходов бюджета, бюджетный счет, на который перечислены средства, код ЕГРПОУ территориального органа Казначейства, на имя которого открыт счет, и МФО Казначейства);
  • направление перечисления ошибочно и/или излишне уплаченных средств, что возвращаются.

В заявлении можно указать один или два направления перечисления ошибочно и/или излишне уплаченных средств, которые возвращаются:

  • на текущий счет учреждения;
  • на погашение денежного обязательства и/или налогового долга по другим платежам, контроль за взиманием которых возложен на органы ГНС, независимо от вида бюджета.

Дополнительно к заявлению учреждение может подать копию платежного документа, на выполнение которого ошибочно и/или излишне уплаченный платеж перечислен в бюджет.

По информации ГУ ГНС в г. Киеве

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
37230

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
15490

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
7481

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
113007

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді