Аліменти за постановою виконавця: як відобразити у формі № 1ДФ

Надія Філіповських — заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України роз’яснила, як відображати в податковому розрахунку форми № 1ДФ суми утриманих аліментів за постановою державного виконавця, які перераховані на рахунок ДВС для подальшої їх виплати стягувачу.

Аліменти за постановою виконавця: як відобразити у формі № 1ДФ

Так, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку за рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених Сімейним кодексом України, у т. ч. аліменти, що виплачує нерезидент (пп. 165.1.14 ПК).

З огляду на Довідник ознак доходів, аліменти, які виплачують платнику податку за рішенням суду або за добровільним рішенням сторін, відображають у Податковому розрахунку форми № 1ДФ за ознакою доходу «140». За цим кодом відображайте утримані суми аліментів на підставі постанови виконавця, які перераховані на рахунок виконавчої служби для подальшої їх виплати стягувачу. При цьому потрібно зазначити реєстраційний номер облікової картки стягувача.

Нові ознаки доходу

Із офіційного видання ДФС «Вісник: офіційно про податки»

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера на листопад 2023 року

Публікуємо календар бухгалтера-бюджетника на листопад 2023 року. Календар звітності та податковий календар – час звіритися з графіком сплати податків та подання статистичних звітів.
1656

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42389

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1110

Нова податкова накладна 2023: порядок заповнення

З 01 серпня 2023 року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити нову форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
78253