Оплата комунальних послуг в повному розмірі, а пільги «на руки»

Оплата комунальних послуг в повному розмірі, а пільги «на руки»

Із листопада 2019 року українці отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу — без урахування пільг та субсидій. Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який діє з 01.10.2019.

Мінсоцполітики нагадало, що відтепер пільгу надають у грошовій формі органи соціального захисту населення.

Розраховані суми пільг перераховують АТ «Ощадбанк», аби той розрахувався з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до органу соцзахисту на отримання пільги готівкою, її виплатять у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них надавачу послуг перерахує АТ «Ощадбанк». Якщо у банку є номер мобільного телефону пільговика, він отримає інформаційне повідомлення про проведені платежі.

Оскільки такий механізм запроваджують вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть не нарахувати окремим особам пільги за жовтень 2019 року. Мінсоцполітики рекомендує уточнити інформацію в органі соцзахисту за місцем проживання — тоді суму пільги за жовтень донарахують у наступному місяці.

За інформацією Мінсоцполітики

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53184

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8260

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді