Оплата комунальних послуг в повному розмірі, а пільги «на руки»

Оплата комунальних послуг в повному розмірі, а пільги «на руки»

Із листопада 2019 року українці отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу — без урахування пільг та субсидій. Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який діє з 01.10.2019.

Мінсоцполітики нагадало, що відтепер пільгу надають у грошовій формі органи соціального захисту населення.

Розраховані суми пільг перераховують АТ «Ощадбанк», аби той розрахувався з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до органу соцзахисту на отримання пільги готівкою, її виплатять у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них надавачу послуг перерахує АТ «Ощадбанк». Якщо у банку є номер мобільного телефону пільговика, він отримає інформаційне повідомлення про проведені платежі.

Оскільки такий механізм запроваджують вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть не нарахувати окремим особам пільги за жовтень 2019 року. Мінсоцполітики рекомендує уточнити інформацію в органі соцзахисту за місцем проживання — тоді суму пільги за жовтень донарахують у наступному місяці.

За інформацією Мінсоцполітики

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
1060

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (закон № 10000).
1778

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
70768

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
1998

Розрахунок пенсії в Україні – 2023

Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
47411