Зокрема, визначили новий термін — майно бюджетної установи. Це майно (у значенні, наведеному в Цивільному кодексі України), що належить до державної чи комунальної власності та закріплене за бюджетною установою відповідно до законодавства. У зв’язку з цим уточнили підгрупу 3 першої групи власних надходжень — плата за оренду майна бюджетних установ, яку справляють згідно із Законом України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 № 2269-XII.
Уточнено, що власні надходження бюджетних установ це складова неподаткових надходжень бюджету.
Для управління державним боргом та гарантованим державою боргом утворять ще один ЦОВВ — Боргове агентство України.
Окрім цього, у 2020 році змінюється структура доходів/видатків державного та місцевих бюджетів.
Із Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 14.11.2019 № 293-IX
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.