До Бюджетного кодексу України внесли зміни

Зокрема, визначили новий термін — майно бюджетної установи. Це майно (у значенні, наведеному в Цивільному кодексі України), що належить до державної чи комунальної власності та закріплене за бюджетною установою відповідно до законодавства. У зв’язку з цим уточнили підгрупу 3 першої групи власних надходжень — плата за оренду майна бюджетних установ, яку справляють згідно із Законом України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 № 2269-XII.

До Бюджетного кодексу України внесли зміни

Уточнено, що власні надходження бюджетних установ це складова неподаткових надходжень бюджету.

Для управління державним боргом та гарантованим державою боргом утворять ще один ЦОВВ — Боргове агентство України.

Окрім цього, у 2020 році змінюється структура доходів/видатків державного та місцевих бюджетів.

Із Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 14.11.2019 № 293-IX

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405856

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180298

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49825

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді