Уряд має докласти всіх зусиль для рішучої боротьби з бідністю

У Верховній Раді України розпочато парламентські слухання на тему: «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні». Під час відкриття слухань Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк наголосила, що бідність все ще залишається загальнонаціональною проблемою в Україні.

Уряд має докласти всіх зусиль для рішучої боротьби з бідністю

«Бідність в сучасному розумінні — це недоступність цілої низки базових соціальних, медичних та IT послуг, автомобіля, смартфона, пральної машини, комп’ютера тощо. Бідність — це коли родини витрачають більшість коштів на продукти харчування. Це життя від зарплати до зарплати, коли немає змоги відкладати гроші на майбутнє і непередбачувані витрати»,

— відзначила Олена Кондратюк.

Віце-спікерка наголосила, що пересічна українська родина витрачає майже 50% своїх коштів на продовольчі товари і харчування, а ще 15% сімейного бюджету йде на оплату комунальних послуг. Залишається зовсім небагато для інших потреб.

«Для України фактичний прожитковий мінімум вже складає 4218 грн. Офіційний з 01.12.2019 — лише 2102 грн. Вже не перший рік цей розрив сягає 50%. Визначений державою споживчий кошик в Україні також не відповідає реаліям сьогодення. Приблизно 40% українців є бідними, бо отримують менше фактично існуючого прожиткового мінімуму»,

— підкреслила Олена Кондратюк.

Вона нагадала, що подолання бідності в усіх її проявах для всіх категорій населення є першочерговим завданням Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року. Відповідні зобов’язання також містяться в Європейській соціальній хартії, яку Верховна Рада України ратифікувала у 2006-му році. Угодою про Асоціацію України з ЄС також передбачено покращення соціальних стандартів та забезпечення гідного рівня життя для українців.

«Бідність — загальнонаціональна проблема. Уряд має докласти всіх зусиль для рішучої боротьби з бідністю. Одним з рішень, на якому має наполягати Верховна Рада, повинно стати приведення офіційного прожиткового мінімуму до фактичного»,

— зауважила Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк.

За інформацією Прес-служби Апарату Верховної Ради України

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
13848

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
34637

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді.
13682

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
298716

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді