Уряд має докласти всіх зусиль для рішучої боротьби з бідністю

У Верховній Раді України розпочато парламентські слухання на тему: «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні». Під час відкриття слухань Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк наголосила, що бідність все ще залишається загальнонаціональною проблемою в Україні.

Уряд має докласти всіх зусиль для рішучої боротьби з бідністю

«Бідність в сучасному розумінні — це недоступність цілої низки базових соціальних, медичних та IT послуг, автомобіля, смартфона, пральної машини, комп’ютера тощо. Бідність — це коли родини витрачають більшість коштів на продукти харчування. Це життя від зарплати до зарплати, коли немає змоги відкладати гроші на майбутнє і непередбачувані витрати»,

— відзначила Олена Кондратюк.

Віце-спікерка наголосила, що пересічна українська родина витрачає майже 50% своїх коштів на продовольчі товари і харчування, а ще 15% сімейного бюджету йде на оплату комунальних послуг. Залишається зовсім небагато для інших потреб.

«Для України фактичний прожитковий мінімум вже складає 4218 грн. Офіційний з 01.12.2019 — лише 2102 грн. Вже не перший рік цей розрив сягає 50%. Визначений державою споживчий кошик в Україні також не відповідає реаліям сьогодення. Приблизно 40% українців є бідними, бо отримують менше фактично існуючого прожиткового мінімуму»,

— підкреслила Олена Кондратюк.

Вона нагадала, що подолання бідності в усіх її проявах для всіх категорій населення є першочерговим завданням Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року. Відповідні зобов’язання також містяться в Європейській соціальній хартії, яку Верховна Рада України ратифікувала у 2006-му році. Угодою про Асоціацію України з ЄС також передбачено покращення соціальних стандартів та забезпечення гідного рівня життя для українців.

«Бідність — загальнонаціональна проблема. Уряд має докласти всіх зусиль для рішучої боротьби з бідністю. Одним з рішень, на якому має наполягати Верховна Рада, повинно стати приведення офіційного прожиткового мінімуму до фактичного»,

— зауважила Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк.

За інформацією Прес-служби Апарату Верховної Ради України

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1172

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38545

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1924

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
11980

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді