Президент підписав закон щодо верифікації державних виплат

Учора, 18.12.2019, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» № 324-ІХ, який 03.12.2019 ухвалив Парламент.

Ним врегульовано проведення верифікації та моніторингу державних виплат. Це сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення, підвищенню адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розмір державних виплат.

Президент підписав закон щодо верифікації державних виплат

Закон визначає:

  • основні завдання, права та обов’язки Мінфіну в частині здійснення верифікації державних виплат;
  • повноваження органів, що здійснюють державні виплати;
  • основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від громадян;
  • основні етапи верифікації;
  • перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Порядок проведення верифікації та моніторингу державних виплат затвердить Уряд. А перелік державних виплат, що підлягають верифікації, затверджує орган, що її проводить.

Зазначений закон встановив механізми повернення неправомірно отриманої громадянином державної виплати.

За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (закон № 10000).
1678

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
69598

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
1908

Розрахунок пенсії в Україні – 2023

Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
46942