Учора, 18.12.2019, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» № 324-ІХ, який 03.12.2019 ухвалив Парламент.
Ним врегульовано проведення верифікації та моніторингу державних виплат. Це сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення, підвищенню адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розмір державних виплат.
Закон визначає:
- основні завдання, права та обов’язки Мінфіну в частині здійснення верифікації державних виплат;
- повноваження органів, що здійснюють державні виплати;
- основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від громадян;
- основні етапи верифікації;
- перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.
Порядок проведення верифікації та моніторингу державних виплат затвердить Уряд. А перелік державних виплат, що підлягають верифікації, затверджує орган, що її проводить.
Зазначений закон встановив механізми повернення неправомірно отриманої громадянином державної виплати.
За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.