Обмеження розміру декретних: роз’яснює Мінсоцполітики

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили як застосовувати обмеження розміру допомоги по вагітності та пологах.

Порядок розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-ХІV (далі —Закон № 1105).

Новорічні подарунки для працівників: коли утримувати ПДФО і військовий збір

Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ч.2 ст.26 Закону № 1105)

Водночас статтею 19 Закону № 1105 встановлено обмеження розміру допомоги по вагітності та пологах для застрахованих осіб, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше шести місяців. Для таких працівників допомогу слід розраховувати виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Як нараховувати декретні виплати працівникам бюджетних установ

Отож, розмір допомоги по вагітності та пологах слід визначати з урахуванням норми статті 26 Закону № 1105, а у випадку, коли застрахована особа протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше шести місяців, застосовувати обмеження відповідно до статті 19 Закону № 1105.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 29.11.2017 № 530/0/86-17

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6934

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5167

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1340

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразовуої грошової допомоги у 2024 році.
3970

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
69027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді