Новації у фінансуванні вищої освіти

Тепер державні замовники розподілятимуть на відповідний рік видатки споживання загального фонду державного бюджету на підготовку на умовах державного замовлення молодших бакалаврів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та докторантів (далі — здобувачі вищої освіти) між закладами вищої освіти, що належать до сфери управління державного замовника, за формулами, які затвердив Уряд.

Новації у фінансуванні вищої освіти

Формули впроваджують поетапно:

  • з 01.01.2020 — до закладів вищої освіти державної форми власності, які належать до сфери управління МОН та здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти за держзамовленням;
  • з 01.01.2021 — до закладів вищої освіти державної форми власності, які належать до сфери управління інших державних замовників, до сфери управління яких належить більше одного закладу вищої освіти, та які здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти за держзамовленням;
  • з 01.01.2022 — до закладів вищої освіти державної форми власності незалежно від сфери управління.

МОН встановив значення показників для Формули розподілу видатків державного бюджету на вищу освіту між закладами вищої освіти на 2020 рік. Зокрема:

  • резерв — 295;
  • коефіцієнт стабільності — 0,8;
  • мінімальний рівень фінансування освітньої діяльності для закладів вищої освіти відносно попереднього року — 9595;
  • максимальний рівень фінансування освітньої діяльності для закладів вищої освіти відносно попереднього року — 12 095;
  • мінімальний рівень фінансування освітньої діяльності для відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти — 9595;
  • максимальний рівень фінансування освітньої діяльності для відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти — 12 095.

Формули, які затвердив Уряд, прийшли на заміну нормативів чисельності здобувачів вищої освіти на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника, методики розрахунку орієнтовної середньої вартості підготовки одного здобувача вищої освіти.

Із постанови КМУ «Про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності» від 24.12.2019 № 1146

та наказу МОН «Про встановлення показників для розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на 2020 рік» від 17.01.2020 № 65

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159059

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
69205

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14359

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
35013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді