Новації у фінансуванні вищої освіти

Тепер державні замовники розподілятимуть на відповідний рік видатки споживання загального фонду державного бюджету на підготовку на умовах державного замовлення молодших бакалаврів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та докторантів (далі — здобувачі вищої освіти) між закладами вищої освіти, що належать до сфери управління державного замовника, за формулами, які затвердив Уряд.

Новації у фінансуванні вищої освіти

Формули впроваджують поетапно:

  • з 01.01.2020 — до закладів вищої освіти державної форми власності, які належать до сфери управління МОН та здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти за держзамовленням;
  • з 01.01.2021 — до закладів вищої освіти державної форми власності, які належать до сфери управління інших державних замовників, до сфери управління яких належить більше одного закладу вищої освіти, та які здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти за держзамовленням;
  • з 01.01.2022 — до закладів вищої освіти державної форми власності незалежно від сфери управління.

МОН встановив значення показників для Формули розподілу видатків державного бюджету на вищу освіту між закладами вищої освіти на 2020 рік. Зокрема:

  • резерв — 295;
  • коефіцієнт стабільності — 0,8;
  • мінімальний рівень фінансування освітньої діяльності для закладів вищої освіти відносно попереднього року — 9595;
  • максимальний рівень фінансування освітньої діяльності для закладів вищої освіти відносно попереднього року — 12 095;
  • мінімальний рівень фінансування освітньої діяльності для відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти — 9595;
  • максимальний рівень фінансування освітньої діяльності для відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти — 12 095.

Формули, які затвердив Уряд, прийшли на заміну нормативів чисельності здобувачів вищої освіти на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника, методики розрахунку орієнтовної середньої вартості підготовки одного здобувача вищої освіти.

Із постанови КМУ «Про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності» від 24.12.2019 № 1146

та наказу МОН «Про встановлення показників для розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на 2020 рік» від 17.01.2020 № 65

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
242

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33596

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1573

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34675

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343029

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді