Чи бути премії за період відрядження?

Фахівці Держпраці роз’яснили чи нараховувати премію працівнику під час перебування його у відрядженні.

Мінімальна зарплата 2018

За роботу в період відрядження працівнику потрібно виплачувати заробітну плату згідно з умовами трудового договору, в тому числі нараховуватись премії, якщо вони передбачені цими умовами відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України.

Направленому у службове відрядження працівнику розмір оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (п. 13 розд. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом МФУ від 13.03.1998 № 59).

Прожитковий мінімум 2018

Отож, якщо за період відрядження нарахована заробітна плата нижче середньої заробітної плати, обчисленої згідно із законодавством, тоді виплачується середня заробітна плата. У разі виплати середньої заробітної плати за період відрядження премію за цей період не нараховують.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 22.11.2017 № 2779/0/101-17

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81441

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264577

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді