Нові правила по лікарняним: 6 нестандартних ситуацій

Період перебування в спецзакладах охорони здоров’я та самоізоляція (у тому числі й дома) вважається тимчасовою непрацездатністю, тобто будуть нараховуватися лікарняні. Однак, по ним вводяться окремі правила:

  • перші 5 днів – сплачуються, як звичайно, роботодавцями. З застосуванням традиційних коефіцієнтів, що враховують страховий стаж;
  • 6-й та наступний дні – сплачуються за рахунок ФСС. Новим є застосування коефіцієнта 0,5 щодо всіх застрахованих осіб, незважаючи на їх страховий стаж.

Нові правила по лікарняним: 6 нестандартних ситуацій

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
172781

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 році: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
50489

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
82998

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2321

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді