СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: Міфи і правда про коронавірус
На тримісячний термін з дня опублікування Закону № 530, тобто з 17.03.2020 по 16.06.2020 р., бюджетні установи можуть:
- здійснювати передоплату 100% щодо товарів, робіт, послуг у договорах за закупівлю товарів за бюджетні кошти, які необхідні для виконання антивірусних заходів (COVID-19);
- здійснювати закупки антивірусних товарів і послуг без застосування традиційної процедури закупівель (однак, оприлюднений звіт обов’язковий). Це значить, що можна не використовувати процедури закупівель.
Щодо процедури закупівель Закон № 530 уточнює, що можна:
- оцінку пропозицій конкурсних торгів здійснювати на за критерієм найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції);
- укладати з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації торгів та тендерної документації. Також карантин вноситься до форс-мажорних обставин, що важливе при невиконанні певного договору у такий період.
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.