За якої умови товари не оподатковуються під час дії карантину

Скачати податкову накладну за новою формою

Зміни, що були прийняті із Законом №3275, торкнулися в значній мірі і податкової сфери, а саме пп. 140.5.9 КПУ. Зокрема йдеться про збільшення фінрезультату на суму коштів або вартості товарів, робіт, послуг, що безкоштовно надані неприбутковим організаціям.

Зміни у визначенні суми податку на прибуток під час дії карантину

Але це коригування не буде розповсюджуватися на вартість:

  • лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, лабораторного обладнання, реагентів для лабораторних досліджень;
  • засобів особистої гігієни;
  • продуктів харчування;
  • товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Варто наглосити, що це стосується лише безкоштовного передання або перерахування благодійним організаціям, громадським об’єднанням і органам виконавчої влади, і діє таке обмеження лише на період карантину.

Йдеться про обмеження дії коригування фінрезультату до оподаткування, передбаченого пп. 140.5.9 ПКУ, а саме, про збільшення фінрезультату на суму коштів або вартості товарів, робіт, послуг безкоштовно наданих неприбутковим організаціям.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74404

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45827

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10747

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56135

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259923

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді