Як призначатимуть допомогу по безробіттю у період карантину

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Уряд уніс зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, в якому визначив, що особливості реєстрації, перереєстрації безробітних, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю у період встановлення карантину визначаються Державним центром зайнятості (ДЦЗ).

Як призначатимуть допомогу по безробіттю у період карантину

У період карантину реєструватимуть безробітним з першого дня після подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного. Форму цієї заяви за звичайних умов затверджує Мінекономіки, а на час карантину — ДЦЗ. Призначатимуть виплату допомоги по безробіттю у період карантину з першого дня реєстрації безробітного.

Після завершення карантину безробітний зобов’язаний протягом 10 робочих днів подати центру зайнятості перелік документів, необхідних для отримання статусу безробітного:

  • трудову книжку;
  • документ про освіту;
  • військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служб;
  • інші документи, які визначені для окремих категорій осіб або які мають право на додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Такий період може бути продовжений з урахуванням поважної причини (хвороби, догляду за хворою дитиною тощо). У такому разі документи безробітний подає до центру зайнятості на наступний день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв’язку з поважною причиною.

За інформацією постанови КМУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5222

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47943

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70416

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
909

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62631

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді