Як призначатимуть допомогу по безробіттю у період карантину

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Уряд уніс зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, в якому визначив, що особливості реєстрації, перереєстрації безробітних, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю у період встановлення карантину визначаються Державним центром зайнятості (ДЦЗ).

Як призначатимуть допомогу по безробіттю у період карантину

У період карантину реєструватимуть безробітним з першого дня після подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного. Форму цієї заяви за звичайних умов затверджує Мінекономіки, а на час карантину — ДЦЗ. Призначатимуть виплату допомоги по безробіттю у період карантину з першого дня реєстрації безробітного.

Після завершення карантину безробітний зобов’язаний протягом 10 робочих днів подати центру зайнятості перелік документів, необхідних для отримання статусу безробітного:

  • трудову книжку;
  • документ про освіту;
  • військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служб;
  • інші документи, які визначені для окремих категорій осіб або які мають право на додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Такий період може бути продовжений з урахуванням поважної причини (хвороби, догляду за хворою дитиною тощо). У такому разі документи безробітний подає до центру зайнятості на наступний день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв’язку з поважною причиною.

За інформацією постанови КМУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8388

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12485

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62209

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді