ЄСВ: особливі зміни у зв’язку з карантином

Як повідомлялося раніше, згідно з Законом № 533 від 17.03.2020 р. дозволяється звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ на період з 01 березня по 30 квітня 2020 року. Це одне з низки послаблень від Уряду, які мають полегшити діяльність виробництв, організацій та українців в цілому.

НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ 2020

ЄСВ: зміни у зв’язку з карантином

Тож наразі тимчасово звільненими від сплати єдиного податку є фізичні особи-підприємці, особи, що займаються незалежною професійною діяльністю (як то юристи, науковці, літератори, художники тощо), а також члени фермерського господарства, що не підлягають страхуванню у інших випадках.

Платниками особисто може бути прийняте рішення чи користуватись цим послабленням, адже зарахування пенсійного стажу у цей період буде здійснено як мінімально сплачений страховий внесок.

Працедавці, які мають найманих працівників, повинні продовжувати сплачувати ЄСВ із зарплат своїх підопічних, як і раніше.

Якщо ж оплата єдиного податку за період березень-квітень була здійснена до вступу в дію Закону № 533, то ця виплата зарахується податковими органами в рахунок сплати майбутніх періодів.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74259

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45360

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10452

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
55983

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
258218

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді