Умови праці українців: чого вимагати від працедавця

Закон №3275, що було прийнято наприкінці березня, так чи інакше, торкнувся усіх сфер життя і діяльності українців. Зокрема були узгоджені певні зміни в трудовому законодавстві.

Умови праці українців буде змінено

Відтепер, трудовий договір не зобов’язує працівника виконувати роботу з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові. І це цілком зрозуміло, адже, за рекомендаціями влади, організації, установи та підприємства на період карантину намагаються максимально перевести свою роботу і діяльність в дистанційний режим. Норми такої віддаленої діяльності були опубліковані нещодавно Нацагентством України.

Крім того, зараз додержання письмової форми є необхідною умовою при укладанні трудового договору.

Норми робочого часу, за новим Законом, також стають гнучкими, і можуть узгоджуватись між роботодавцем і працівником в індивідуальному порядку, і переглядатися у випадку загрози поширення епідемії, пандемії, а також військового, природного чи іншого характеру загрози.

До простою не з вини працівника відтепер відноситься і офіційне оголошення карантину.

І на останок терміни, визначені ст. 233 КЗпП, відтепер подовжуються на період дії карантину.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді