Умови праці українців: чого вимагати від працедавця

Закон №3275, що було прийнято наприкінці березня, так чи інакше, торкнувся усіх сфер життя і діяльності українців. Зокрема були узгоджені певні зміни в трудовому законодавстві.

Умови праці українців буде змінено

Відтепер, трудовий договір не зобов’язує працівника виконувати роботу з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові. І це цілком зрозуміло, адже, за рекомендаціями влади, організації, установи та підприємства на період карантину намагаються максимально перевести свою роботу і діяльність в дистанційний режим. Норми такої віддаленої діяльності були опубліковані нещодавно Нацагентством України.

Крім того, зараз додержання письмової форми є необхідною умовою при укладанні трудового договору.

Норми робочого часу, за новим Законом, також стають гнучкими, і можуть узгоджуватись між роботодавцем і працівником в індивідуальному порядку, і переглядатися у випадку загрози поширення епідемії, пандемії, а також військового, природного чи іншого характеру загрози.

До простою не з вини працівника відтепер відноситься і офіційне оголошення карантину.

І на останок терміни, визначені ст. 233 КЗпП, відтепер подовжуються на період дії карантину.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14187

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді