ЗРАЗОК Заяви за свій рахунок через карантин
З 31 березня вступила в дію постанова Кабінету Міністрів №244, згідно з якою змінено порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку громадян, що шукають роботу.
Згідно з цією постановою статус безробітного під час дії карантину даватимуть одразу після подання заяви безробітним, а допомогу нараховуватимуть з першого дня його реєстрації у відповідному органі.
Тож заяв має бути дві: про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю.
Оскільки відповідною постановою Кабміна дозволяється оформляти допомогу віддалено, для цього необхідно зробити декілька кроків:
- Надіслати скани копій документів на електронну адресу місцевого центру зайнятості. Необхідними для цього документами є: паспорт, ІПН, документ про освіту, трудова книжка та дві заяви, про які ми писали вище.
- Вказати свої контактні дані, а саме електронну адресу та номер телефону.
На період карантину безробітним дозволяється не відвідувати центр зайнятості. Однак після його завершення безробітному необхідно подати всі необхідні документи не пізніше, ніж за 10 днів.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.