Новий порядок сплати за спецвикористання водних ресурсів

Згідно з Постановою Державної податкової служби №125 від 30.03.2020, з 3 березня 2020 року діють нові правила сплати за спеціальне використання водних біоресурсів.

Антикризовий онлайн марафон - ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Новий порядок сплати за спецвикористання водних ресурсів

Міністерство енергетики та захисту довкілля України має привести власні нормативно-правові акти у відповідність до нових вимог цієї Постанови. Адже нові вимоги суттєво відрізняються від тих, що було викладено у попередньому документі.

Наприклад, не передбачається внесення авансу плати та коригування суми зобов'язань з плати за раніше понесені витрати, які вже впливають на величину фінансового результату від спеціального використання водних біоресурсів. Проте обчислення сум зобов'язань з плати виконується щокварталу пропорційно до фактичного обсягу кожного використаного виду біоресурсу, для якого затверджено відповідний розмір плати.

Тож зобов’язання зі збору на період 01.01.2020-02.03.2020 мають обчислюватись за розмірами збору, а на період 03.03.2020-31.03.2020 – за розмірами плати.

Обчислюватися та подаватися в контролюючі органи збір має не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітнім кварталом. Для обчислення мають використовуватися форми розрахунку, затверджені додатком до п.2.2 Інструкції № 167.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74394

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45803

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10727

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56122

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259875

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді