ЄСВ та податки з зарплати: правила оплати під час карантину

Наразі у бухгалтерів виникають питання стосовно пільг та послаблень у зв’язку з карантином, а також як відображати неоплачувану відпустку через COVID-19 у бухгалтерський звітності. Даємо роз'яснення.

Антикризовий онлайн марафон - ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

ЄСВ та податки з зарплати: як сплачувати під час карантину

Карантин призвів до того, що величезна кількість підприємств та компаній була вимушена відправити своїх працівників у відпустку без збереження заробітної платні. Такі зміни викликають певні труднощі у розумінні сплати податків і зборів із зарплати за місяць, в якому працівник частково був відсутній через відпустку без збереження заробітної плати.

Якщо зарплата була нарахована, то очевидно, що на неї має бути нараховано і сплачено як ЄСВ, так і ПДФО і військовий збір. Однак якщо сума зарплати за місяць, у якому була неоплачувана відпустка у зв’язку з карантином, менша за мінімальну (а саме 4723 грн), то ЄСВ слід розраховувати як для мінімальної зарплати відповідно: треба розрахувати різницю між мінімальною зарплатою (4723 грн) і фактично нарахованим роботодавцем заробітком і донарахувати ЄСВ на цю різницю. Також слід нарахувати ЄСВ і на фактично нараховану суму зарплати (що менша мінімальної).

У Звіті з ЄСВ знаходження працівника у відпустці без збереження заробітної плати у зв’язку з карантином відображатиметься в таблиці 6.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74394

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45805

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10728

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56122

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259875

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді