Коли виплачувати вихідну допомогу держслужбовцю

НАДС роз’яснило, що вихідну допомогу у розмірі шести посадових окладів за останньою посадою виплачують держслужбовцю, звільненому з посади державної служби категорії «А» на підставі:

  • частини першої статті 87-1 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) — за умови, що йому жодного разу не було запропоновано переведення на будь-яку вакантну посаду державної служби не нижче категорії «Б» у держорганах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • частини п’ятої статті 87-1 Закону № 889 — в останній день граничного строку його перебування поза штатом держоргану.

Коли виплачувати вихідну допомогу держслужбовцю

-40% на вартість навчання Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

Не виплачують її якщо:

  • держслужбовця звільнили/перевели до завершення граничного строку перебування за штатом держоргану;
  • держслужбовець тричі відмовився від переведення на запропоновану вакантну посаду державної служби;
  • держслужбовцю запропонували принаймні одну вакантну посаду державної служби, однак до завершення граничного строку перебування поза штатом держоргану його не було звільнено у зв’язку з переведенням до іншого держоргану.

Із роз’яснення НАДС «Щодо припинення державної служби окремих державних службовців, які перебувають поза штатом держаного органу після завершення визначеного граничного строку» від 31.03.2020 № 90-р/з

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71461

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131830

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347738

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді