Діє нове Положення про ведення касових операцій

НБУ прийняв постанову «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 29.12.2017 № 148 (далі – Постанова № 148), якою виклав у новій редакції Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі – Положення).

Положенням лібералізовано низку вимог щодо ведення касових операцій, зокрема, визначення внутрішніми наказами (розпорядженнями тощо):

  • особливостей оприбуткування готівки в касах підприємств та відокремлених підрозділів залежно від графіку роботи;
  • способів здавання готівки;
  • особливостей встановлення лімітів каси відокремленим підрозділам підприємств.

Також у зв’язку зі змінами у законодавстві України Положенням передбачено, що підприємству не є обов’язково використовувати печатку.

Граничні суми розрахунків готівкою залишилися не змінними, а саме:

  • між підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами — в розмірі 10 000 гривень;
  • між підприємством (підприємцем) та фізичною особою протягом одного дня — в розмірі 50 000 гривень;
  • між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню — в розмірі 50 000 гривень.

Постанова № 148 набрала чинності з 5 січня 2018 року.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118780

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
299220

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9698

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17811

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді