Витрати на медичне обслуговування працівників: чи нараховувати ЄСВ та ПДФО

На кошти, що витрачає роботодавець на медичне обслуговування своїх працівників, ЄСВ нараховуватись не буде.

НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ 2020

Медичне обслуговування працівників: чи нараховується ЄСВ

Витрати на сплату послуг з лікування працівників, що були надані установами з охорони здоров’я за рахунок коштів роботодавців, не є базою для нарахування ЄСВ.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Стосовно ПДФО, то за пп. 165.1.19 ПКУ, до оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), які надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім'ї фізособи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку. Все це за умови документального підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів). А це означає, що ПДФО в даному випадку також сплачуватись не буде.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54485

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2505

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81588

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
70376

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
16965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді