Закон №540 вніс суттєві зміни у трудове законодавство України та надав більш детальне роз’яснення такій формі організації праці, як гнучкий режим.
БЕЗПЛАТНИЙ семінар Антикризові заходи: як діяти установі, аби уникнути порушень.

Згідно з визначенням поняття гнучкого режиму робочого часу, він може бути встановлений у вигляді індивідуального графіку роботи як для окремого працівника, так й групи працівників. І цей графік буде відрізнятися від загальноприйнятого на підприємстві, в установі.
Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину
Про такий графік роботи можна домовитись, як при прийнятті на роботу, так і згодом - на визначений строк або безстроково, в усній або письмовій формі.
Регулюється гнучкий графік правилами внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві.
Такий режим роботи є альтернативним, і може використовуватися в особливих випадках, таких як, наприклад, карантин.
Складається робочий час працівника при гнучкому графіку роботи з наступних частин:
- фіксований час, протягом якого працівник обов'язково повинен бути присутнім на робочому місці та виконувати свої посадові обов'язки;
- змінний час, протягом якого працівник на власний розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу;
- час перерви для відпочинку та харчування.
Баланс робочого часу — 2020 стане у пригоді, щоб правильно скласти графіки роботи на наступний рік та спланувати фонд заробітної плати. Дізнайтеся про можливе перенесення робочих днів у 2020 році та скачайте Баланс робочого часу на 2020 рік.
Робота в нічний час має особливості оплати. У статті говоримо, хто має право на нічну доплату, у якому розмірі, та як правильно розрахувати оплату. Розглянемо приклади для працівників бюджетної сфери — сторожа та оператора котельні
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?