Оприлюднений індекс інфляції за грудень 2017 року

Держстат оприлюднив індекс споживчих цін (індекс інфляції) у грудні порівняно з листопадом поточного року. Він становить 101,0 %.

Загалом за даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в грудні 2017 року порівняно з попереднім місяцем становила 1,0%, з початку року —13,7%.

Яким буде розмір прожиткового мінімуму 2018 року

На споживчому ринку в грудні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%, зокрема:

  • овочі та яйця — на 7,1% та 6,8%.
  • молоко та молокопродукти, масло, сало, фрукти, хліб, яловичина, макаронні вироби — на 4,0–1,6%.

Водночас на 5,4–0,5% подешевшали гречані крупи, цукор, м’ясо птиці, риба та продукти з риби.

Щодо індексації стипендій

Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,4% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 4,4%. Разом з тим подешевшали перевезення залізничним пасажирським транспортом на 5,5%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням місцевого телефонного зв’язку на 7,1%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,3% завдяки підвищення вартості утримання та ремонту житла на 1,1%, тарифів на опалення на 0,9%. Разом з тим відбулося зниження тарифів на водопостачання та каналізацію на 1,2%, гарячу воду – на 0,1%.

Щодо індексації та компенсації заробітної плати

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,8% передусім зумовлено подорожчанням палива та мастил на 2,5%, а також проїзду в автодорожньому транспорті на 1,5%.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263138

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54675

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді