Кому та коли подавати декларацію з плати за землю: роз’яснили податківці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Фахівці ДФС нагадали хто та коли має подавати декларацію з плати за землю.

Організації, що є платниками плати за землю щороку станом на 1 січня самостійно обчислюють суму податку та не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік відповідно до норм Податкового кодексу України (ПК). Цю декларацію слід подавати за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПК, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Якщо подати таку декларацію до 20 лютого то щомісячні декларацій не потрібно подавати.

Якщо організація подає першу декларацію (з фактичного початку діяльності як платника плати за землю) до неї потрібно додавати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Надалі таку довідку слід подавати у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі ( п. 286.2 ПКУ).

Про використання нової форми Податкової декларації з плати за землю

Разом з тим, платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року. Щомісячні декларації потрібно подавати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ПКУ).

Несвоєчасно сплатив плату за землю — приготуйся сплатити штраф

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Джерело: Головне управління ДФС у Київській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
61964

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107275

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
85601

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49020

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
165714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді