Порушення з ПДВ під час карантину: які штрафи очікувати

Заборона штрафних санкцій за порушення податкового законодавства у період 1 березня - 31 травня не поширюється на санкції за порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ.

Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020

Порушення з ПДВ під час карантину: які штрафи накладаються

Встановлений законами №533 та №540 мораторій на застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, не поширюється на санкції за порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість.

Тобто платники ПДВ все ще мають своєчасно подавати звітність та сплачувати податкові зобов’язання.

Те саме стосується і податкових перевірок: проведення документальних і фактичних перевірок з питання бюджетного відшкодування податку на додану вартість не забороняється зазначеними вище законами.

А от щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі, то тут штрафи на період 1 березня - 31 травня не накладаються, а накладені – підлягають списанню.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
1293

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
54836

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
47546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді