Щорічні відпустки під час карантину: особливості надання

Оголошення карантину – не підстава для перенесення щорічної відпустки. Проте за бажанням працівника він може піти у відпустку під час дії карантину на весь період такої відпустки або частково.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Щорічні відпустки під час карантину: особливості надання

Відповідно до ст. 80 КЗпП України щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу у вигляді виключення може бути перенесена на інший період:

  • за письмовою згодою працівника,
  • за погодженням з профспілковим представником у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства,
  • за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.
Як запровадити правила внутрішнього трудового розпорядку

Тобто за наявності у працівника невикористаних днів щорічної відпустки, за його бажанням (на підставі особистої заяви) та за згодою роботодавця може бути надана щорічна основна або додаткова відпустка, а також інші оплачувані відпустки, передбачені законодавством.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді