Новий закон №555: відтепер за самоізоляцію будуть сплачувати лікарняні

Відповідний документ, ухвалений Парламентом 13 квітня, підписав Президент.

COVID-19: гарячі новації від влади

Новий закон: відтепер за самоізоляцію будуть сплачувати лікарняні

Закон № 555 про захист населення від інфекційних хвороб встановив поняття самоізоляції, обсервації, спеціалізованих лікарень, необхідних для протидії поширенню інфекційних хвороб.

Ним передбачаються заходи щодо оперативного створення тимчасових спеціалізованих лікарень та залучення медпрацівників до надання допомоги хворим на коронавірус.

Важливо відмітити, що Законом № 555 передбачено видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталях).

Крім того, даний документ закріпив правила стосовно самоізоляції під час карантину. Зазначені норми обмежені у часі та будуть діяти на період встановлення карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
72956

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47831

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді