Догляд за хворою дитиною: як нараховується допомога від ФСС

Якщо захворіла дитина до 14 років, і за рішенням лікаря вона потребує лікування, Фонд соцстраху фінансує такий страховий випадок.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Догляд за хворою дитиною: як нараховується допомога від ФСС

Ця допомога компенсує одному з працюючих батьків втрачений заробіток, починаючи з першого дня догляду за дитиною.

Виплата нараховується на підставі лікарняного листка, а її розмір залежить від тривалості страхового стажу і визначається наступним чином: від 50% (якщо стаж не перевищує 3 роки) і до 100% середньої зарплати (вразі, коли стаж понад 8 років).

Фонд фінансує таку допомогу на весь період хвороби дитини, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – на весь час перебування одного з батьків у стаціонарі разом з дитиною.

Надання допомоги від Фонду не розповсюджується на випадок перебування вдома з дитиною через об’явлений карантин.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5138

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47714

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70126

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
875

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62364

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді