Трудові відносини: чи може суд оскаржувати рішення профспілки

Верховний Суд зазначив, що в разі коли спір належить до цілковитої компетенції профспілки, він не може оскаржуватись судом.

Калькулятор штрафів

Трудові відносини: чи може суд оскаржувати рішення профспілки

Це було затверджено постановою Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2020 року у справі № 210/5659/18.

В ній говориться, що відповідно до Закону про профспілки y судовому порядку може бути оскаржено лише рішення профспілкового органу, в якому порушено вимогу про розірвання трудового договору з керівником підприємства.

Про це ж свідчить і ст. 221 КЗпП, що закріплює застереження стосовно непоширення порядку розгляду трудових спорів на спори про дострокове звільнення від посади членів громадських об'єднань громадян за рішеннями органів, що їх обрали.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
50823

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
16595

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
66880

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді