Верховний Суд зазначив, що в разі коли спір належить до цілковитої компетенції профспілки, він не може оскаржуватись судом.
Калькулятор штрафів
Це було затверджено постановою Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2020 року у справі № 210/5659/18.
В ній говориться, що відповідно до Закону про профспілки y судовому порядку може бути оскаржено лише рішення профспілкового органу, в якому порушено вимогу про розірвання трудового договору з керівником підприємства.
Про це ж свідчить і ст. 221 КЗпП, що закріплює застереження стосовно непоширення порядку розгляду трудових спорів на спори про дострокове звільнення від посади членів громадських об'єднань громадян за рішеннями органів, що їх обрали.
Навчання у Школі Головбуха для бюджетних установ відбувається дистанційно. Школа Головбуха працює 7 днів на тиждень та 24 години на добу - навіть у вихідні та святкові дні. !!! УВАГА !!! Вартість навчання знижено на 30% + 1 грн за доступ до Експрес-курсу «Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину» на місяць.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.